تجهیزات استیل صنایع غذایی

تجهیزات استیل صنایع غذایی

تجهیزات استیل صنایع غذایی

قیمت استیل؛ عرضه انواع ورق استنلس استیل مورد استفاده در صنایع، در ابعاد و ضخامت های متفاوت. تلفن: 02122011620

تجهیزات تولید استیل صنایع غذایی، یکی از مهم ترین دستگاه هایی است که ما می توانیم در کارخانه های صنایع غذایی شاهد آن باشیم. این تجهیزات استیل دارای دستگاه های مختلفی می باشد که هر کدام کار مخصوص خود را دارند امروز در این مقاله ما می خواهیم علاوه بر معرفی اعضای تجهیزات استیل صنایع غذایی، به مزیت استیل بودن این دستگاه ها نیز اشاره نمائیم. تجهیزات استیل تولید صنایع غذایی، دارای اهمیت زیادی در ایران می باشد چرا که ایران جزو معدود کشور هایی است که دارای مصرف بی اندازه ی نان و کیک می باشد. از آن جایی که آمار مصرف نان و کیک در ایران بالا است همین امر موجب می شود که تولید و فروش این محصولات افزایش یابد با افزایش فروش به طبع کارخانه های بسیاری به تولید نان، کیک و کلوچه اقدام می کنند و همه ی این کارخانه ها به خط تولید استیل نان، کیک و کلوچه، دارند. از این جهت همه برای راه اندازی تجهیزات استیل، اقدام می نمایند. اما شاید در ذهن شما یک سوال به وجود آید و آن هم این باشد که بگویید چرا استیل را برای این خط تولید نام می بریم. دلیل تاکید روی استیل بودن این دستگاه ها به خاطر عوامل زیر می باشد:

شست و شوی راحت
بهداشت و سلامت بالا
عدم ترکیب با ماده ی غذایی
تحمل دما های بالا
مقاومت در برابر فرسایش
مقاومت در برابر سایش
قابلیت ضد زنگ بودن
و غیره.

استیل صنایع غذایی

اجزای تشکیل دهنده تجهیزات استیل صنعت غذا:

تجهیزات استیل صنایع غذایی، از اجزایی که شامل چندین دستگاه می باشد تشکیل شده است. اما این دستگاه ها چه دستگاه هایی هستند؟ از نظر جنس که مسلما همه ی این دستگاه ها تشکیل شده از ورق استیل می باشند. همان طور که در بالا ذکر شد استفاده از ورق استیل در این دستگاه ها موجب افزایش بهداشت، سلامت و تمیزی می شود. سایر دلایل نیز در بالا در مورد مزیت استفاده از ورق استیل مطرح شد. اما ما می خواهیم بدانیم که تجهیزات استیل صنایع غذایی، شامل چه دستگاه هایی می باشد؟ این دستگاه ها به شرح زیر می باشد:

فر برای پختن و حرارت غیر مستقیم در تجهیزات استیل صنایع غذایی: این فر همان طور که همه می دانیم برای پختن انواع نان و کیک می باشد. فر ها در واقع اجاق هایی هستند که با حرارت غیر مستقیم کار می کنند. جنس فر ها معمولا از ورق استیل است، چرا که ورق استیل در فر می تواند دمای بسیار زیادی را تحمل کند بدون این که شکسته یا خرد شود. بعضی از این فر های ساخته شده با ورق استیل به وسیله ایجاد بخار آب فعالیت و وظیفه ی خود را انجام می دهند.

استیل صنایع غذایی

دستگاه الک: این دستگاه که جزئی از خط تولید نان، کیک و کلوچه، می باشد. از ورق استیل تولید شده و به منظور جداسازی آرد و آلودگی به کار می رود شما برای پخت کیک های خانگی نیز آرد ها را برای یک دست و صاف شدن الک می کنید در کارخانه ها این دستگاه وظیفه ی الک کردن را انجام می دهد. وقتی این دستگاه آرد را الک می کند باعث تخمیر و افزایش کیفیت نان خواهد شد.

سایر اجزای تجهیزات استیل تهیه آرد و نان:

دستگاه همزن: نوعی دیگر از تجهیزات استیل می باشد که به جهت هم زدن و مخلوط کردن مواد اولیه ی کیک یا نان مورد استفاده می شود. در بازار دو نوع همزن وجود دارد، هم زنی که از جنس آلومینیوم است و هم زنی که از ورق استیل ساخته شده است. بی شک همزن های ساخته شده از ورق استیل به مراتب بهتر می باشند. و طبق گفته های بالا می دانید که علت برتری این همزن ها چیست. بخش هم زدن خمیر بسیار مهم است.

استیل صنایع غذایی

واگن حمل و نگه داری مواد: از دیگر اجزای خط تولید نان، کیک و کلوچه، واگن حمل مواد می باشد. این واگن را شما می توانید در قنادی های کوچک هم مشاهده کنید دارای طبقاتی است که معمولا سینی ها را در آن قرار می دهیم. این طبقات دارای فاصله های مشخصی هستند که بتوان هر نوع کیک را نانی را در آن ها قرار دهیم. در بازار بهترین نوع واگن ها از ورق استیل ساخته شده اند. به طور کلی دو نوع واگن را شما می توانید در بازار بیابید: واگن کاور دار و واگن بدون کاور این دو نوع هستند. این واگن ها دارای چرخ بوده و جنس این چرخ ها نسوز است.
انواع سینی: از مهم ترین جزء های خط تولید نان، کیک و کلوچه، سینی ها می باشند که خمیر داخل این سینی ها در فر قرار می گیرد. این سینی ها که از جنس ورق استیل می باشند دارای اشکال و سایز های مختلفی هستند. البته سینی های آلومینیومی، آهنی و غیره هم وجود دارد که بهترین نوع آن سینی های ساخته شده از ورق استیل می باشند. از سایر اجزای خط تولید استیل نان، کیک و کلوچه، می توان به میکسر ها، دستگاه آسیاب و خرد کن، دستگاه پهن کن و غیره اشاره نمود.