آشنایی با ظروف استیل پخت غذا

آشنایی با ظروف استیل پخت غذا

آشنایی با ظروف استیل پخت غذا

قیمت استیل؛ عرضه انواع ورق استنلس استیل مورد استفاده در صنایع، در ابعاد و ضخامت های متفاوت. تلفن: 02122011620

بدون شک هر خانم خوش سلیقه و کدبانویی که عاشق پخت غذاهایی رنگارنگ با شکل و شمایلی زیبا و متفاوت باشد روزی کارش به خرید و تهیه ظروف استیل پخت غذا می افتد. پس اگر روزی بوی متفاوت و منحصر به فردی از غذاها به مشامتان خورد بدانید که ظروف استیل آشپزی دلیل اصلی آن است. سؤالی که در اینجا مطرح می شود که این که آیا واقعاً دلیل این همه محبوبیت و باکیفیت بودن این دسته از ظروف آشپزخانه وجود ورق استیل به کار رفته در آن است؟ آیا به راستی ورق استیل ضد زنگ و مقاوم برای ساخت و تولید ظروف استیل پخت غذا هم به کار گرفته می شود؟

به جرات می توان گفت ورق استیل یکی از فراورده های فلزی با آلیاژ آهن حداقل 10.5 درصد کروم است که در میان هزاران عضو از خانواده فولاد یکی از محبوب ترین و کاربردی ترین آن ها به شمار می آید. در واقع جنس این ورق آلیاژی از نوع فولاد شناخته شده است که امروزه در ساخت و تولید انواع ظروف استیل پخت غذا نیز به کار گرفته می شود. ما در این بخش از دانستنی های خود می خواهیم شما را با خاصیت ورق استیل به کار رفته در ظروف استیل پخت غذا آشنا سازیم.

ظروف استیل

استفاده از ظروف استیل پخت غذا

از آنجایی که یکی از پرمصرف ترین ظروف در هر آشپزخانه ایرانی ظروف استیل پخت غذا می باشد در نتیجه اطلاع از کیفیت و مرغوبیت ورق استیل به کار رفته در آن خالی از لطف نیست. اگر شما هم اهل فن در حیطه های آشپزی و یا حتی شناخت انواع ظروف آشپزخانه باشید حتماً تصویری نسبتاً شفاف و روشن درباره کیفیت جنس ورق استیل در تهیه ظروف استیل پخت غذا دارید. فولاد ضد زنگ که بسیاری از ما آن را با نام رایج ورق استیل می شناسیم ورقی است که از ترکیبات آهن و سایر فلزات ساخته می شود. ترکیبات به کار رفته در ساخت و تولید این ورق و استفاده از آن در تولید انواع ظروف استیل پخت غذا باعث شده تا مقاومت و دوام ظروف حاصله افزایش یافته یابد. به علاوه آنکه طعم و مزه واقعی غذاها در حین پخت از بین نرود.


ظروف استیل پخت غذا طعم واقعی را حفظ می کند

ورق استیل مرغوب و با کیفیت به عنوان یک لایه محافظتی برای ظروف استیل پخت غذا عمل می کند. این ویژگی موجب می شود تا در حین پخت، هیچ گونه لایه ای از غذا بر کف ظروف نچسبد. به علاوه آنکه ورق استیل هیچ گونه نقشی بر روی طعم و مزه غذاهای در حال پخت ندارد و به عبارتی غذای پخته شده در داخل این ظروف طعم و مزه واقعی خود را حفظ می کنند.

ظروف ساخته شده9 از ورق استیل

ظروف استیل پخت غذا ظاهر شکیل و زیبایی دارد

یکی دیگر از فاکتورهای مهمی که ظروف استیل پخت غذا را در میان سایر ظروف آشپزخانه محبوب و پرفروش کرده است ظاهر شکیل و بسیار زیبای آن است. به واسطه ورق استیل به کار رفته در ساخت این دسته از ظروف پخت غذا ظاهر آن ها را بسیار جذاب و براق نموده است. به واقع می توان گفت به موجب چنین ویژگی و مشخصه ای ظاهر شکیل و آینه مانند ظروف استیل پخت غذا، حتی پس از سال های طولانی آشپزی و کار کردن با آن ها حفظ می شود. بدون شک ماندگاری و ظاهر زیبا و منحصر به فرد این دسته از ظروف به لطف ورق استیل به کار رفته در آن ها بی مانند است.


چرا استفاده از ظروف استیل پخت غذا توصیه می شود؟

همان طور که می دانیم یکی از اجزا اصلی و جدایی ناپذیر هر آشپزخانه ای ظروف مربوط به پخت و پز آن است. به همین انتخاب دقیق و هوشمندانه آن بسیار حائز اهمیت می باشد. ظروف استیل پخت غذا به موجب ورق استیل به کار رفته در آن برای داشتن یک تغذیه مقوی و سالم در کنار تهیه آسان و سریع توصیه می شود. چنانچه به تازگی قصد خرید این دسته از ظروف آشپزخانه را دارید و می خواهید استفاده بهتر و سالم تری از آن ها داشته باشید پیشنهاد می کنیم حتماً توصیه های زیر را در انتخاب ظروف استیل پخت غذا خوب و با کیفیت به کار گیرید:

•    ظروف استیل پخت غذا به خاطر ورق استیل به کار رفته در آن حتماً بایستی یک بار قبل از استفاده با آب داغ و مواد شوینده شسته شود.
•    پس از اتمام عملیات مربوط به پخت و پز در ظروف استیل پخت غذا، آن ها را داخل آب ولرم گذاشته و به کمک مواد شوینده شست و شو دهید. در نهایت آن ها را آبکشی و با یک پارچه تمیز و مناسب خشک کنید. انجام این کار باعث می شود تا ظروف استیل پخت غذا و همچنین ورق استیل به کار رفته در آن ها زیبایی خود را همچنان حفظ کند. ناگفته نماند که از ماشین ظرف شویی برای شستن و نظافت هم می توانید استفاده کنید. 

ظروف استیل