ورق استیل نسوز

ورق استیل نسوز

ورق استیل نسوز
استنلس استیل نسوز، یا همان استیل 309 و استیل 310 به علت وجود مقادیر بالای کروم و نیکل در ترکیب شیمیایی مقاومت فوق الهاده ای در برابر حرارت دارند.

استنلس استیل نسوز

معرفی ورق استیل نسوز

قیمت استیل؛ عرضه انواع ورق استنلس استیل مورد استفاده در صنایع، در ابعاد و ضخامت های متفاوت. تلفن: 02122011620

 

استیل نسوز

استیل نسوز جزء انواعی از استیل می باشد که خاصیت مقاومت در برابر حرارت بالا را دارد و در اصطلاح نسوز می باشد. این نوع از استیل شامل: استیل های 309، 310 و 321 می باشد که هر کدام از این نوع از استیل خاصیت های ویژه ای دارند. که در این مطلب شما را با تک تک این ویژگی ها آشنا می کنیم.

استیل نسوز خاصیتی است که در استیل هایی که در بالا گفته شد وجود دارد.

 

استیل نسوز

استیل نسوز

 

انواع استیل نسوز

نوعی از استیل  نسوز می باشد که در درجه حرارت بالا مقاومت خوبی از خود نشان می دهد استیل 309 می باشد. این استیل در دمای بالای 1100 درجه در مقابل اکسیده شدن مقاومت خوبی از خود نشان می دهد. این استیل نسوز به علت داشتن مقدار بیشتری از عنصر کروم در ساختار خود نسبت به استیل 304 مقاوم تر بوده و کاربرد بیشتری نیز دارد. امروزه متخصصین و مهندسین ساختمان به دنبال وسایل و ابزار مقاوم تر و با کیفیت و همچنین ارزان تر می باشند. این استیل معروف به فولاد نگیر نیز می باشد. استیل 309 شامل گروه های غیر مغناطیسی و نگیر است که خاصیت این گروه نگرفت آهن ربا به خود می باشد. البته در زمان انجام دادن فعالیت حرارتی سرد بر روی استیل مقدار کمی خاصیت مغناطیسی پیدا می کنند. این استیل معمولا خاصیت جوش پذیری خوبی در هر دو روش نفوذی و مقاومتی از خود پدیدار می کند. 

دومین استیل نسوز، استیل 310 می باشد که جزء فولاد های ضد زنگی هستند که معروف به آستنیتی نیکل، کروم می باشند. این نوع از استیل همانند سایر استیل های موجود در بازار دارای ویژگی و خواص خاصی می باشند که هر کدام از این ویژگی ها باعث کاربرد این استیل می شود. ویژگی استیل 310 شامل: بالا بودن مقاومت این فولاد در برابر خوردگی تا دمای بالای 1100 درجه سلسیوس می باشد و این مقاومت بالا به خاطر داشتن مقدار زیاد نیکل و کروم می باشد از این رو همین ویژگی سبب به کار رفتن این استیل نسوز در محیط هایی با دمای بسیار زیاد یا گرمای متناوب مناسب نمی باشد این نوع از استیل در برابر خورده شدن نسبت به سایر استیل ها مقاومت بیشتری از خود نشان داده است.

 

استیل 309

انواع ورق استیل نسوز

 

استیل 321 نوعی از استیل استنلس و استیل نسوز می باشد که همانند استیل 304 هستند البته با داشتن مقدار تیتانیومی که اضافه شده است که همین مقدار تیتانیومی که به آلیاز این استیل اضافه شده است از جوشکاری جلوگیری می کند و همچنین در برابر خوردگی مقاوم تر شده است و استحکام خزشی نسبتا خوبی دارد. این استیل نسوز به دلیل داشتن مقدار تیتانیوم زیاد گفته شده در برابر خوردگی در دماهای بالا و محیط های مرطوب مقاومت بالا و بسیار عالی از خود نشان می دهد. این مقاومت در برابر اسید های آلی و غیر آلی بالا رفته است و در این محیط ها استیل 321 طول عمر بیشتری دارد.

این نوع از فولاد ضد زنگ در فشار های بالا به راحتی تغییر شکل و ظاهر می دهد و مورد کشش قرار می گیرد.
 


ارسال نظر درباره این موضوع