نقش نیکل در تولید استنلس استیل

02122011620 تلفن
کاربرد نیکل در تولید ورق استیل

نیکل در کدام گرید استنلس استیل با درصد بالاتری حضور دارد ؟

فلز کالا
فلز کالا

نقش عنصر نیکل در استنلس استیل

نقش عنصر نیکل در استنلس استیل
24/05/2022

جهت خرید ورق استیل بصورت ورق ارجینال یا کویل استیل می توانید از طریق شماره تماس : 22011620 - 021 با کارشناسان بخش فروش فلز کالا تماس بگیرید.

فهرست موضوعات

 

استیل نیکل ، کروم

ورق استیل و استفاده از نیکل در آن از مواردی است که قصد داریم در مقاله امروز خود به آن اشاره کنیم. همچنین اطلاعاتی کلی درباره نیکل از دیگر مواردی است که در این مقاله به آن اشاره خواهد شد.استیل جزو یکی از برترین و پرکاربردترین آلیاژهای مورد استفاده در صنایع مختلف می باشد.بسیاری از کارفرمایان برای ایجاد اطمینان و امنیت کافی برای سیستمهای خود ازاستیل استفاده میکنند،آلیاژی که عملکرد و فعالیتهای گستردهای دارد. آلیاژی که در نمونههای مختلف، عناصر و آلیاژهایبسیار زیادی در خود دارد. نیکل یکی از فلزاتی است که در ترکیبات اکثر آلیاژهای فولاد ضد زنگ مورد استفاده قرار میگیرد.

عنصر نیکل


به همین دلیل در این مقاله تصمیم گرفتیم تا اطلاعاتی کلی درباره فولاد ضدزنگ و عنصر نیکل در اختیار شما قرار دهیم. عنصری که در بسیاری از وسایل و سازههایی که ما از آنها استفاده میکنیم، وجود دارد.

استنلس استیل و نیکل

اگر مقالههای قبلی موجود در سایت را مطالعه کرده باشید، بدون شک اطلاعات بسیار زیادی درباره استنلس استیل و عملکرد گسترده آن در سازه ها و شرایط مختلف به دست آورده اید. در این آلیاژ، عناصر آلیاژی مختلفی در ساخت آن مورد استفاده قرار گرفته است. یکی از این عناصر نیکل است؛ عنصری که بسیاری از شیمیدانان و کارشناسان فعال در این زمینه، آن را به عنوان عنصری تعیین کننده میدانند.
عنصری که بدون شک توانسته عملکرد و تاثیر بسیار قویای از خود به نمایش بگذارد. کاربرد و استفاده از این عنصر بسیار زیاد می باشد.

 

عنصر نیکل

 

کاربرد و استفاده از نیکل در ورق استیل

نیکل جزو یکی از عناصری است که در ترکیب شیمیایی استنلس استیل مورد استفاده قرار میگیرد. استفاده از نیکل عمل و یا اقدامی جدید نیست. از قرن 18 میلادی نیکل از عناصری بوده که در سازههای ساختمانی و بخشهای مربوطه مورد استفاده قرار میگرفته است. قرن 20 را میتوان نقطه عطف فلز نیکل دانست. در این دوره بود که نیکل به عنوان یکی از عناصر بسیار تاثیرگذار در آلیاژ استیل شناخته شد. افزایش میزان مقاومت در برابر دما و فرسایش در استیل را بسیاری از کارشناسان به واسطه وجود نیکل در ترکیبات ساختاری این آلیاژ میدانند. به همین دلیل استفاده از نیکل تنها در ورق استیل ختم نشد. در ساختار و صنایع مختلفی نیکل مورد استفاده قرار گرفت.یشترین درصد ترکیبی نیکل با استنلس استیل ها در ورق استیل 310 است.

تعمیرات سطحی

با استفاده از نیکل در ساختار هر دو طرف فلزی که دچار انشعاب و یا فرسودگی شدهاند، میتوان از بروز فرسودگی و انشعاب بیشتر جلوگیری کرد. همچنین این موضوع را فراموش نکنید که خود نیکل جدا از عامل محافظتی، به میزان بسیار زیادی باعث ایجاد شرایط مقاوم برای جلوگیری از بروز این مشکلات نیز خواهد شد.

صنعت خودروسازی

صنعت اتومبیل جزو یکی از صنایعی است که نیکل عملکرد و کاربرد بسیار زیادی دارد. ورق استیل نیز مانند نیکل در صنعت اتومبیل سازی توانسته بود به موفقیتهای زیادی دست پیدا کند. یکی از اصلیترین کاربرد و استفاده از نیکل در صنعت اتومبیل سازی، افزایش میزان امنیت و دوام محصول است. به طوری که از نیکل استفاده میشود تا میزان مقاومت اتومبیل در برابر شرایط فیزیکی مانند فرسودگی و یا حتی تصادف نیز حفظ شود. یکی دیگر از ویژگیهای نیکل در صنعت اتومبیل، استفاده از این عنصر برای باتریهای با قابلیت شارژ مجدد است.

باتری های شارژی

این صنعت نیز از نیکل استفاده میکند. نیکل جزو آن دسته از عناصری است که نقش به سزایی در افزایش میزان دوام شارژ در باتری و همچنین میزان امنیت محصول دارد. کمپانیهای خودروسازی بزرگی مانند تسلا از این نسل از باتریهای شارژی برای ماشینهای طراحی یا مونتاژ شده خود استفاده می;کنند. به عنوان مثال در یک نمونه از این باتریها بیش از هفت هزار سلول که شامل نیکل هستند، استفاده شده است. جدا از شرکت تسلا، کمپانی Elon Musk نیز از این نسل از باتری;ها میخواهد برای محصولات خود استفاده کند.

 

عنصر نیکل

 

آینده نیکل

همانطور که در ابتدا مقاله نیز به آن اشاره شد، نیکل اهمیت و کاربرد بسیار زیادی در صنایع مختلف دارد. همچنین این عنصر در آلیاژهایی مانند ورق استیل نیز وجود دارد. با توجه به این که تا سال 2050 پیش بینی شده است جمعیت کره زمین تا 10 میلیارد نفر نیز افزایش پیدا کند، نیاز به نیکل برای ساخت مسکن، حمل و نقل، تامین انرژی و . . . بیش از پیش زیاد خواهد شد.

جمع بندی

عنصر نیکل و استفاده از این عنصر در شاخههای مختلف از اطلاعاتی بود که به آن پرداختیم. از این عنصر در آلیاژهای مختلفی مانند ورق استیل نیز استفاده میشود. نیکل با کاربرد گسترده خود، تاثیرات بسیار زیادی در آینده خواهد گذاشت.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید