ورق استیل ضد سایش

ورق استیل ضد سایش

ورق استیل ضد سایش
استیل 321 یا همان استنلس استیل ضد سایش به علت وجود مقادیر تیتانیم در ترکیب شیمیایی آن در برابر خش و ساییدگی مقاوم می باشد.

استنلس استیل ضد سایش

قیمت استیل؛ عرضه انواع ورق استنلس استیل مورد استفاده در صنایع، در ابعاد و ضخامت های متفاوت. تلفن: 02122011620

 

این ورق ها جزء استیل های ضد زنگ با مقاومت بالا هستند، این ورق های فولادی ضد زنگ و ضد سایش در صنعت ساختمانی، غذایی و در ساخت مخازن مورد استفاده قرار می گیرند. استیل های ضد سایش مقاومت و استحکام خوبی در برابر تغییر شکل های ناگهانی دارد یعنی بدون خواست ما هیچ گونه تغییری در استیل انجام نمی شود. این ورق های فولادی مانند استیل های ضد سایش هاردوکس و دیلیدور می باشند که در صنعت کابینت سازی استفاده می شود.

این خاصیت ضد سایش بودن ورق در سطح استیل ضد سایش کاربرد زیادی دارد مثل ورق هایی که برای انتقال سنگ های معدنی به کار می رود. ترکیبات موجود در آلیاژ استیل های ضد سایش مولیبدن و منگنز می باشد. زمانی که درصد به کار رفتن این عناصر در ترکیب استیل به مقدار بالا وجود داشته باشد این ورق های معمول به خاصیت ضد سایش دست پیدا می کنند. این دلیل به خاطر به وجود آمدن پیر سختی است که در ترکیبات ورق فولادی به وجود آمده است. همچنین با به وجود آمدن این تغییر شیمیایی و با افزایش بیشتر مولیبدن و منگنز سبب افزایش پیر سختی شده است و از نازک شدن به مرور زمان ورق های استیل جلوگیری می کند. 

 

استیل ضدسایش

استیل ضدسایش

 

استیل ضد سایش و انواع آن

استیل ضد سایش همانند استیل 321 می باشد که با دارا بودن عناصر مولیبدن و منگنز خاصیت ضد سایش و مقاومت بالا را به دست آورده است.  معروف به فولاد ضد زنگ، ضد سایش و نگیر می باشد. نوعی از استیل استنلس می باشد که همانند استیل 304 هستند البته با داشتن مقدار تیتانیومی که اضافه شده است که همین مقدار تیتانیومی که به آلیاژ این استیل اضافه شده است از جوشکاری جلوگیری می کند و همچنین در برابر خوردگی مقاوم تر شده است و استحکام خزشی نسبتا خوبی دارد استیل ضد سایش به دلیل داشتن مقدار تیتانیوم زیاد گفته شده در برابر خوردگی در دماهای بالا و محیط های مرطوب مقاومت بالا و بسیار عالی از خود نشان می دهد. که همین امر سبب  شده است بر طرفداران این استیل افزوده شود چون همان طور که می دانید مهندسین ساختمانی به دنبال لوازم و ابزار بسیار قوی و محکم و با مقاومت بالا هستند. این مقاومت در برابر اسید های آلی و غیر آلی بالا رفته است و در این محیط ها استیل ضد سایش طول عمر بیشتری دارد.

این نوع از فولاد ضد زنگ در فشار های بالا به راحتی تغییر شکل و ظاهر می دهد و مورد کشش قرار می گیرد. به طور کلی در تعریف استیل ضد سایش می توانیم بگوییم ورق های فولادی که در مقابل نفوذ کردن اجسام سخت خارجی مقاومت خوبی را از خود نشان می دهند ورق ضد سایش می گویند. استیل 321 با داشتن مقاومت بالا در دما های زیاد و همچنین داشتن خاصیت های ضد زنگ، نسوز، قابلیت جوش پذیری خوب، فرم گیری در فشار بالا کاربرد های منحصر به فردی نیز به خود اختصاص داده است.

 

استیل 321

استیل 321

 


ارسال نظر درباره این موضوع