X

تجهیزات استیل در صنعت غذایی

02122011620 تلفن
استنلس استیل در صنعت لبنیات
استفاده از آلیاژ استنلس استیل در صنعت غذا و دارو بسیار رایج و مهم است. این مساله بدلیل خاصیت ضد خوردگی و پاک بودن استیل است.
فلز کالا
فلز کالا

استنلس استیل در لبنیات

استنلس استیل در لبنیات
20/02/2023

جهت خرید ورق استیل بصورت ورق ارجینال یا کویل استیل می توانید از طریق شماره تماس : 22011620 - 021 با کارشناسان بخش فروش فلز کالا تماس بگیرید.

نقش استیل در صنایع لبنی

وقتی صحبت از ایمنی مواد غذایی می شود، بهداشتی بودن ابزار و تجهیزاتی که در تهیه غذا مورد استفاده قرار می گیرند حیاتی است. این امر به ویژه در صنایع لبنی اهمیت دارد. ورق استیل (استنلس استیل) یکی از عمده ترین موادی هستند که در ساخت تجهیزات مرتبط با لبنیات مورد استفاده قرار می گیرند. گروهی از این فولادها جهت بکارگیری در ساخت تجهیزات نگهداری از لبنیات و گروهی هم به منظور تولید ابزار و ماشین آلات مرتبط با تولید مواد لبنی استتفاده می شوند. در صنایع لبنی، صافی سطح فولاد زنگ نزن مانع از جمع شدن روغن و قندهای طبیعی در محصول می گردد. این امر منجر به تمیزی و افزایش کیفیت محصول نهایی می شود. این نکته را نیز باید خاطر نشان کرد که استنلس استیل هیچ ماده شیمیایی را آزاد ننموده و دچار خوردگی نمی شوند. تجهیزات ساخته شده از این فولادها حتی بدون نیاز به رنگ زدن نیز محصول عمر طولانی خواهد داشت.
کارایی بالا، قابل استفاده بودن و قابل اطمینان بودن این فولادها، آن ها را در تولید محصولات بهداشتی پیشرو ساخته است.استنلس استیل در صنایع داروسازی نیز دارای محبوبیت ویژه ای است.

استیل در صنعت غذایی

دلایل استفاده از استنلس استیل ها در تجهیزات مرتبط با صنایع لبنی

ممکن است این سوال پیش آید که چرا فولادهای ضد زنگ برای ساخت تجهیزات صنایع غذایی و لبنیات مناسب می باشد. شاید این سوال پیش بیاید که آیا آلومینیوم گزینه دسترسی پذیر تری نیست؟ آلومینیوم نیز خواص مناسبی دارد، اما به طور کلی ویژگی های فولاد زنگ نزن از سایر موارد در دسترس مناسب تر می باشد.
عمده ترین مشخصه های فوق العاده فولادهای زنگ نزن که منجر به کاربرد آن ها در ساخت تجهیزات لبنی شده عبارتنداز:
bullعدم واکنش با مواد غذایی و عدم جذب باکتری
bullقابل تمیز و ضد عفونی شدن بدون تغییر در ظاهر یا تازگی غذا یا محصولات لبنی
bullمقاوت در برابر خوردگی که منجر به دوام بالا و عمر بیشتر تجهیزات می شود
این ویژگی ها، همراه با سهولت تهیه استنلس استیل ها، این فولادها را تبدیل به بهترین گزینه ممکن برای تضمین تولید، انتقال و ذخیره غذا و محصولات لبنی کرده است.

کاربرد استنلس استیل ها در تجهیزات مرتبط با صنایع لبنی

کاربردهای فولاد ضد زنگ متنوع بوده و طیف گستردهای از کارکردهای مرتبط با لبنیات را به خود اختصاص می دهند. استنلس استیل ها هم در ساخت تجهیزات حمل و نگهداری لبنیات و هم در ابزار و دستگاه هایی که در خط تولید این گروه از مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرند، کاربرد دارند. در ذیل به برخی از تجهیزاتی که فولاد زنگ نزن در ساخت آنها استفاده شده است اشاره می شود:
مخازن شیر: این مخازن یکی از مهمترین بخشهای تجهیزات لبنی می باشد. مخزن شیر ساخته شده از جنس استنلس استیل تا زمانی که به مقصد برسد و به یک تانکر جهت تخلیه متصل شود، شیر را خنک نگه می دارد.
مخازن حمل کننده لبنیات: مخازن حمل کننده لبنیات تانکرهای عایقی هستند که از استنلس استیل ساخته شده اند. استفاده از این مخازن تازگی و بهداشت ماده لبنی را تا زمان تحویل تضمین خواهد کرد.
وات ها (vat) و چرن (churn): وات و چرن از جمله تجهیزاتی هستند که در ساخت لبنیات مورد استفاده قرار می گیرند. وات ها برای پاستوریزه کردن محصولات لبنی به کار می روند. چرن نیز دستگاهی است که برای ساخت پنیر، کره و سایر محصولات لبنی استفاده می شود.

 

ورق استیل


مخازن ذخیره سازی لبنیات: یک ظرف بزرگ فولاد ضد زنگ بزرگ به خوبی عایق شده و وظایف متعددی را انجام می دهد. هنگامی که محصول ساخته شد، در یک مخزن فولاد ضد زنگ تا زمان توزیع ذخیره می گردد.
با توجه به موارد فوق ثابت شده است که استنلس استیل بهترین ماده برای اطمینان از سلامت و بهداشت محصولات لبنی می باشد.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید