X

ورق استیل در صنعت مخزن سازی

02122011620 تلفن
آنچه درباره مخزن استیل باید بدانید
چرا باید از مخازن استیل در صنعت استفائه کنیم ؟ آیا مخازن استیل برتری خاصی نسبت به مخازن فولادی ساده و یا گالوانیزه و ... دارند ؟
فلز کالا
فلز کالا

جهت خرید ورق استیل بصورت ورق ارجینال یا کویل استیل می توانید از طریق شماره تماس : 22011620 - 021 با کارشناسان بخش فروش فلز کالا تماس بگیرید.

فهرست موضوعات


آشنایی با انواع مخازن استیل

امروزه بسیاری از مواد غذایی، شیمیایی، مصالح ساختمانی، داروسازی و ... که امکان حمل و نقل شان با کامیون و ماشین های باربری وجود ندارد را درون مخازنی می ریزند و به نقاط مختلف حمل می کنند. انواع مخازن استیل(ساخته شده از ورق استیل) موجود در بازار می توانند یکی از بهترین تجهیزات برای حمل و نقل مواد مختلف باشند.

تشریح مواد تشکیل دهنده مخازن استیل

مهم ترین مواد و ورق های تشکیل دهنده مخازن استیل، ورق استیل هایی می باشند که دارای دسته بندی های مختلفی هستند. این ورق ها شامل دو نوع استیل نگیر و استیل بگیر می باشند که منظور از آن جذب آهنربا و عدم جذب آهنربا است. دو ورق استیل 316 و استیل 304 پرفروش ترین و کاربردی ترین استیل ها می باشند. از مخازن استیل با استیل 304 و 316 بیشتر در کارخانجات لبنیات، روغن های نباتی، مواد شیمیایی و مواد غذایی استفاده می شود چون واکنش های شیمیایی کمتری دارد و به بهداشت مواد غذایی آسیبی وارد نمی کنند. به طور کلی مقاومت استیل 316 در برابر حرارت، زنگ زدن، آب های شور، اسیدها و ... نسبت به ورق استیل 304 بیشتر است، به همین دلیل از این نوع ورق بیشتر در ساخت مخازن استیل مختلف به خصوص در ایران استفاده می شود.

 

مخازن استیل


ورق استیل در کشور ما تولید نشده و عمدتاً از کشورهای دیگر وارد می شود. انواع مخازن ساخته شدع از ورق استیل از نظر نوع طراحی به سه نوع تک جداره، دو جداره و سه جداره تقسیم می شوند. همچنین بیشتر مخازن ساخته شده در ایران از انواع ورق های بازیافتی می باشند که در کوره های مختلف ذوب شده اند و دوباره در وسایل مخصوص قالب گیری می شوند و پوشش های براق و بدون هر گونه آلودگی بر آنها زده می شود.
عناصر تشکیل دهنده استیل کربن، منگنز، فسفر، گوگرد، کروم، نیکل و سیلیسیوم است که هر کدام در ورق های مختلف دارای مقادیر متفاوتی هستند و همین تغییر در مقدار، سبب تغییر خصوصیات آنها نیز می شود.

کاربرد و ویژگی های مخازن استیل

مخازن تک جداره فقط دارای یک جداره استیل می باشند اما مخازن دو جداره و سه جداره دارای جداره های مختلفی از استیل هستند که فاصله میان جداره های آنها با موادی که خصوصیات آنها را ارتقا می دهد تا در کاربری های مختلف استفاده شوند، پر شده است. به طور مثال برای ایجاد ویژگی عایق گرمایشی و سرمایشی در فاصله میان جداره ها از انواع پشم شیشه و پشم سنگ استفاده شده است تا سبب هدررفت گرما به بیرون نشوند و یا با موادی پر می شوند که به راحتی بتوان از آنها برای عملیات ذوب و میکسر در صنایع مختلف استفاده کرد. نوع کاربری، نوع طراحی و چند جداره بودن، از فاکتورهای مهم در تولید مخازن می باشند که میزان ورق استیل مصرفی را نیز تعیین می کند.

مخازن استیل


از مخازن استیل تک جداره، که دما روی آنها زیاد تاثیر نمی گذارد و از ورق کمتری نیز ساخته شده اند، برای حمل آب و انواع روغن ها استفاده می شود که دارای ظرفیت های مختلف از 500 لیتر به بالا می باشند. مواد دیگری مانند شیر، خامه و خون که دمای هوا روی آنها تاثیر می گذارد را باید در مخازنی نگه داری و حمل و نقل کرد که ساخته شده از استیل و با مقاومت بیشتری باشند، مانند مخازن دو جداره و سه جداره که مقاومت بیشتری نیز دارند.
مخازن استیل دارای شکل های مختلفی مانند استوانه ای، مخروطی، مکعبی، کروی و ... می باشند. این مخازن دارای کاربری های مختلفی هستند و می توان انواع مواد غذایی و شیمیایی را در آنها نگه داری و جا به جا کرد.
مخازن استیل با توجه به نوع کاربری و استفاده ای که قرار است از آنها بشود، با توجه به نیاز مشتری ساخته می شود و در زمان ساختن باید با توجه به نوع کاربری، از ورق استیل خاصی هم استفاده کرد که به محصول داخل مخزن از نظر بهداشتی و دیگر آلودگی ها آسیبی وارد نکند. به طور مثال مخازنی که برای صنایع دارویی و شیمیایی استفاده می شوند، باید دارای مقاومت بسیاری زیادی در برابر مواد اسیدی و خورنده ها باشند و مخازنی که برای کارخانه های صنایع غذایی استفاده می شوند باید بتوانند انواع دماهای زیاد را تحمل کنند. مخازن استیل از مخازن مقاوم در برابر زنگ زدگی و خوردگی می باشند که در برابر جریان ها و تغییرات حرارتی و الکتریکی نیز مقاوم هستند.

مخازن استیل


فاکتورهایی مانند چند جداره بودن، نوع ورق استیل به کار رفته در آن، خصوصیات مخزن و انواع جوش هایی که در آن استفاده شده است از عوامل مهم در قیمت گذاری مخازن استیل هستند که توسط افراد خبره تعیین قیمت می شوند. ویژگی هایی مانند پوشش سرمایشی و گرمایشی و میزان عایق بندی، لوازم جانبی شامل سیتم های دیجیتال گرمایشی و سرمایشی، روشنایی، دستگیره، شیرهای ورودی و خروجی، نردبان، سنسور، تعداد دریچه ها و ... نیز از فاکتورهای دیگر تعیین قیمت مخازن می باشند.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید